Pierwsze halowe harce orlików
autor: Wojtika | data: 2022-11-21 23:43:38

Zespół orlików Gromu w sobotę, 19 listopada brał udział w turnieju organizowanym przez KS Olimpia Huta Stara z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zespół Gromu zajął ostatecznie 8. miejsce w turnieju.



       W turnieju udział wzięło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. W grupie A mierzyły się: Sokół Olsztyn, UKS Raków Częstochowa, Olimpijczyk Częstochowa i Grom Miedźno. W grupie B wystąpiły: Piast Przyrów, Lot Konopiska, Małapanew Kuczów, Olimpia Huta Stara.

       W pierwszym spotkaniu zespół Gromu mierzył się z Olimpijczykiem Częstochowa i chociaż dwukrotnie za sprawą bramek Marcela Wojciechowskiego obejmował prowadzenie to jednak rzutem na taśmę zwycięstwo przypadło Olimpijczykowi 3:2. W dwóch pozostałych spotkaniach, kolejno z UKS Raków Częstochowa oraz z Sokołem Olsztyn Grom uległ rywalom po 0:5. Tym samym nasz zespół zajął 4. miejsce w turnieju i ostatecznie w turnieju mierzył się o 7. miejsce z gospodarzami imprezy, Olimpią Huta Stara, niestety przegrywając 1:3.

       Turniej zakończył się zwycięstwem grupowych rywali Gromu czyli UKS Raków Częstochowa, który wyprzedził Olimpijczyka Częstochowa oraz Sokół Olsztyn.

      Podczas zawodów wybierano wyróżniających się zawodników w poszczególnych zespołach. W zespole Gromu wyróżnienie przypadło Marcelowi Wojciechowskiemu.

       Grom Miedźno w turnieju reprezentowali: Szymon Szewczyk, Jakub Rytał, Kamil Gomułka, Marcel Wojciechowski, Marcel Wolny, Jakub Rogula, Zuzanna Jarzębska, Marta Wolna, Zuzanna Rzepka

Trener: Tomasz Jarzębski

 

Turniej z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

hala sportowa w Pocześnie, godz. 9.00 – 19.11.2022

 

Mecze grupowe

(1 x 12 minut)

Grupa A

Sokół Olsztyn – UKS Raków Częstochowa

bramki: O. Maladyn – P. Psonka, samobójcza, H. Bąbik

1:3

Grom Miedźno – Olimpijczyk Częstochowa

bramki: M. Wojciechowski 2 – O. Lesiński, K. Szczepaniak 2

2:3

Sokół Olsztyn – Grom Miedźno

bramki: O. Maladyn 2, W. Gajda 2, S. Dudek

5:0

UKS Raków Częstochowa – Olimpijczyk Częstochowa

bramki: A. van Nguen – K. Szczepaniak

1:1

Sokół Olsztyn - Olimpijczyk Częstochowa

bramki: W. Gajda – J. Pęczek

1:1

UKS Raków Częstochowa – Grom Miedźno

bramki: D. Cegieła 2, H. Bąbik, P. Psonka, A. Majchrzak

5:0

 

Tabela grupy A

Lp.

Nazwa drużyny

M

Pkt

Z

R

P

Bramki

1.

UKS Raków Częstochowa

3

7

2

1

0

9:2

2.

Olimpijczyk Częstochowa

3

5

1

2

0

5:4

3.

Sokół Olsztyn

3

4

1

1

1

7:4

4.

Grom Miedźno

3

0

0

0

3

2:13

 

Grupa B

Małapanew Kuczów – Olimpia Huta Stara

bramki: A. Kąkol 3 – S. Gieburowski

3:1

Lot Konopiska – Piast Przyrów

bramki: A. Bodo, B. Słubik

2:0

Małapanew Kuczów – Lot Konopiska

bramki: A. Kąkol – B. Słubik

1:1

Olimpia Huta Stara – Piast Przyrów

bramka: M. Sikora

0:1

Małapanew Kuczów – Piast Przyrów

bramki: A. Kąkol 5

5:0

Olimpia Huta Stara – Lot Konopiska

bramki: M. Sławenta – S. Sobala, A. Goda, samobójcza, B. Słubik

1:4

 

Tabela grupy B

Lp.

Nazwa drużyny

M

Pkt

Z

R

P

Bramki

1.

Małapanew Kuczów

3

7

2

1

0

9:2

2.

Lot Konopiska

3

7

2

1

0

7:2

3.

Piast Przyrów

3

4

1

1

1

1:7

4.

Olimpia Huta Stara

3

0

0

0

3

2:8

 

Faza finałowa

 

Mecz o VII miejsce

Grom Miedźno – Olimpia Huta Stara 1:3

bramki: M. Wojciechowski – W. Sawiak, M. Sławenta, F. Ostrowicz

 

Ćwierćfinały

Olimpijczyk Częstochowa – Piast Przyrów 3:1
bramki: K. Szczepaniak 3 – F. Błaszczyk

Sokół Olsztyn – Lot Konopiska 2:1
bramki: W. Gajda 2 – B. Słubik

 

Półfinały

Małapanew Kuczów – Olimpijczyk Częstochowa 1:3

bramki: A. Kąkol – O. Olesiński, K. Malasiński, K. Szczepaniak

UKS Raków Częstochowa – Sokół Olsztyn 5:2

bramki: P. Psonka, I. Hęcia, A. van Nguen, M. Trentkiewicz, K. Skalik – W. Gajda, D. Baltyn

 

Mecz o V miejsce

Piast Przyrów – Lot Konopiska 2:1

bramki: M. Sikora, M. Bojarski – A. Kot

 

Mecz o III miejsce

Małapanew Kuczów – Sokół Olsztyn 1:2

bramki:  A. Kąkol – O. Maladyn 2

 

FINAŁ

Olimpijczyk Częstochowa – UKS Raków Częstochowa 0:1

bramka: M. Trentkiewicz

 

Wyróżnienia indywidualne

 

Najlepszy strzelec

Alan Kąkol (Małąpanew Kuczów) – 11 bramek

Najlepszy bramkarz

Filip Bąbik (Olimpijczyk Częstochowa)

Najaktywniejszy zawodnik

Miłosz Trentkiewicz (UKS Raków Częstochowa)

Najlepszy zawodnik danej drużyny

Marcel Wojciechowski (Grom Miedźno)

Natasza Wieczorek (Olimpia Huta Stara)

Bartosz Słubik (Lot Konopiska)

Miłosz Sikora (Piast Przyrów)

Wojtek Gajda (Sokół Olsztyn)

Hubert Nowak (Małapanew Kuczów)

Oskar Lesiński (Olimpijczyk Częstochowa)

Dawid Cegiełka (UKS Raków Częstochowa)

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU

1. UKS Raków Częstochowa

2. Olimpijczyk Częstochowa

3. Sokół Olsztyn

4. Małapanew Kuczów

5. Piast Przyrów

6. Lot Konopiska

7. Olimpia Huta Stara

8. Grom Miedźno

 

zdjęcie: Facebook Olimpia Huta Stara


‹ Poprzednia Następna ›
Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Dodaj komentarz