Orliki skończyły sezon ligowy i rozpoczynają okres halowy
autor: Wojtika | data: 2022-11-18 20:00:56

Zespół orlików młodszych z początkiem listopada zakończył sezon ligowy a już w najbliższą sobotę rozpoczynają okres gry na hali. Prezentujemy krótkie podsumowanie rozgrywek ligowych w wykonaniu naszego zespołu.Ligowe zmagania dla zespołu orlików były przejściem z kategorii wiekowej żaków na nieco większe boisko typu orlik a co za tym idzie do rywalizacji w większym wymiarze czasowym oraz ilościowym na boisku.

W dziesięciu rozegranych spotkaniach zespół zaprezentował się przyzwoicie, odnajdując się w nowej rzeczywistości piłkarskiej. Trener Jarzębski mając, od czasu do czasu, komfort w postaci większej liczbowo kadry dawał możliwość pogrania każdemu z zawodników bo wyniki w rywalizacji orlików decyzją polskich władz piłkarskich oficjalnie odnotowywane nie były. Taki stan rzeczy pozwalał ogrywać się każdemu z zawodników i zawodniczek a także korygować popełniane błędy. 

Kadra zespołu liczyła 24 zawodników i zawodniczek z czego udział w rozgrywkach wzięło 19 osób. W kadrze zespołu znajduje się 5 zawodniczek z czego 4 odnotowały występy w ligowej rywalizacji.

We wszystkich spotkaniach udział brali Marcel Wojciechowski i Marcel Wolny. W 9 spotkaniach wystąpili: Szymon Szewczyk i Zuzanna Jarzębska. W 7 spotkaniach zespół reprezentowali: Kamil Gomułka, Jakub Rytał i Lena Rutkowska, w 5 - Alan Bochenek i Filip Tałajczyk, w 4 - Jakub Rzepka, Zuzanna Rzepka, Ksawery Wożniak, w 3 - Kacper Pisula, Jakub Rogula i Alan Pochwat, w 2 - Beata Pąklak, Borys Miarka, w 1 - Tomasz Sarga i Marta Wolna.

Bramki w spotkaniach ligowych zdobywało 10 zawodników a najlepszym strzelcem zespołu został Marcel Wojciechowski.

Przed zespołem orlików seria turniejów halowych. Już 19 listopada zespół Gromu na hali sportowej w Poczesnej rywalizować będzie w turnieju z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W turnieju udział wezmą: Lot Konopiska, Olimpijczyk Częstochowa, Olimpia Huta Stara, Piast Przyrów, Małapanew Kuczów, UKS Raków Częstochowa oraz Sokół Olsztyn. Początek zmagań od godziny 9.00.

Kolejne halowe turnieje w których udział będzie brał nasz młodzieżowy zespół odbywać się będą w ramach rozgrywek KSSE Młodzieżowa Liga Futsalu. Więcej o tych rozgrywkach już wkrótce.

Tymczasem naszym młodym zawodnikom i trenerowi Jarzębskiemu dziękujemy za dotychczasowy zapał i reprezentowanie klubu i życzymy powodzenia i sukcesów w kolejnych zawodach.


‹ Poprzednia Następna ›
Komentarze

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.

Dodaj komentarz