Nieudany finisz seniorów w rozgrywkach ligowych
autor: Wojtika | data: 2022-11-13 21:41:39

Seniorski zespół Gromu w dwóch ostatnich ligowych kolejkach wieńczących rundę jesienną niestety nie dopisał do swojego konta punktów aczkolwiek zagrał dwa odmienne spotkania, bardzo dobre zawody z mistrzem jesieni, Liswarta Popów i bardzo nieudane zawody z wiceliderem rozgrywek, Okszą Łobodno. W przekroju jednak całej rundy wynik sportowy, chłodno oceniając, postawę zespołu jest poprawny.

Ubiegłotygodniowe spotkanie w Zawadach było bardzo ekscytującym spotkaniem dla zgromadzonych kibiców. Jedna z akcji Gromu była na tyle efektowna, że ręce same składały się do oklasków a w całej sytuacji zabrakło skutecznego wykończenia. Zespół Gromu w tej części spotkania miał przynajmniej dwie klarowne sytuacje aby prowadzić w meczu a tymczasem na przerwę schodził z jedną straconą bramką, którą w 40 minucie w podbramkowym zamieszaniu zdobył najskuteczniejszy zawodnik Liswarty, Bartłomiej Piłatowski.

Po przerwie Gromowska gra nadal się kleiła i wyglądała bardzo dobrze ale nieskutecznie. Tymczasem gospodarze w 60 minucie w wyniku bezpośredniego strzału z rzutu wolnego podwyższyli prowadzenie za sprawą Pawła Piotrowskiego. Odpowiedź Gromu była niemal natychmiastowa. Świetne zagranie Konrada Szwarca na dziesiątą bramkę w sezonie zdobył Szymon Jóźwiak. W 77 minucie Michał Szyda strzałem głową doprowadził do wyrównania. Niestety wejście smoka zaliczył, grający trener popowian, Łukasz Pilarz, który wykorzystał niefortunną interwencję Piotra Kotta i w 85 minucie dał, kolejny raz prowadzenie miejscowym. O sytuację bramkową mieli pretensję do sędziego trener Jankowski oraz nasi zawodnicy. Zespół Gromu do końca dążył o zmianę wyniku jednakże w końcowym rozrachunku musiał pogodzić się z porażką.

Kończący rundę jesienną pojedynek z Okszą Łobodno zawodnikom Gromu zwyczajnie nie wyszedł. Porażka aż 0:4 jest najwyższą poniesioną w tej rundzie. Pierwsza część spotkania nie zapowiadała końcowej katastrofy aczkolwiek w pewnym momencie spotkania zespół gromu, w dużej mierze na własne życzenie został sprowadzony, używając terminologii bokserskiej do narożnika a przed utratą bramki uchroniły nas strzały w słupki zawodników Okszy.

Na początku spotkania strzał Szymona Jóźwiaka, co by nie pisać, zbyt lekki, zmierzający we właściwym kierunku udaną interwencją storpedował jeden z obrońców Okszy. Wynik spotkania w 62 minucie spotkania otworzył Sebastian Turek, który kilka sekund wcześniej zameldował się na boisku. Kilkanaście sekund później było już „po ptokach”. Dynamiczne wejście Tomasza Turka i podwyższenie prowadzenia. W 80 minucie sędzia zawodów uznał, że interwencja Piotra Kotta była niewłaściwa i przyznał rzut karny dla gości, który został wykorzystany przez najskuteczniejszego zawodnika tej rundy na boiskach Klasy A, grupa I, Tomasza Turka. W 86 minucie Tymoteusz Tekieli w polu karnym niefortunnie zaczepił Damiana Turka i sędzia kolejny raz wskazał na wapno. Rzut karny wykonywany przez Michała Lizureja wybronił Piotr Kott ale dobitka okazała się skuteczna a piłka kolejny raz znalazła się w bramce Gromu.

Zespół Gromu czeka teraz przerwa w zajęciach. Mamy nadzieję, że duża część zawodników wyleczy kontuzje i wróci silniejsza do zajęć przygotowawczych. Dziękujemy naszemu zespołowi za dostarczone emocje i reprezentowanie klubu.

Wkrótce dalsze podsumowanie rundy w wykonaniu naszego zespołu.

‹ Poprzednia Następna ›