Nieudany finisz seniorów w rozgrywkach ligowych
autor: Wojtika | data: 2022-11-13 21:41:39

Seniorski zespół Gromu w dwóch ostatnich ligowych kolejkach wieńczących rundę jesienną niestety nie dopisał do swojego konta punktów aczkolwiek zagrał dwa odmienne spotkania, bardzo dobre zawody z mistrzem jesieni, Liswarta Popów i bardzo nieudane zawody z wiceliderem rozgrywek, Okszą Łobodno. W przekroju jednak całej rundy wynik sportowy, chłodno oceniając, postawę zespołu jest poprawny.Ubiegłotygodniowe spotkanie w Zawadach było bardzo ekscytującym spotkaniem dla zgromadzonych kibiców. Jedna z akcji Gromu była na tyle efektowna, że ręce same składały się do oklasków a w całej sytuacji zabrakło skutecznego wykończenia. Zespół Gromu w tej części spotkania miał przynajmniej dwie klarowne sytuacje aby prowadzić w meczu a tymczasem na przerwę schodził z jedną straconą bramką, którą w 40 minucie w podbramkowym zamieszaniu zdobył najskuteczniejszy zawodnik Liswarty, Bartłomiej Piłatowski.

Po przerwie Gromowska gra nadal się kleiła i wyglądała bardzo dobrze ale nieskutecznie. Tymczasem gospodarze w 60 minucie w wyniku bezpośredniego strzału z rzutu wolnego podwyższyli prowadzenie za sprawą Pawła Piotrowskiego. Odpowiedź Gromu była niemal natychmiastowa. Świetne zagranie Konrada Szwarca na dziesiątą bramkę w sezonie zdobył Szymon Jóźwiak. W 77 minucie Michał Szyda strzałem głową doprowadził do wyrównania. Niestety wejście smoka zaliczył, grający trener popowian, Łukasz Pilarz, który wykorzystał niefortunną interwencję Piotra Kotta i w 85 minucie dał, kolejny raz prowadzenie miejscowym. O sytuację bramkową mieli pretensję do sędziego trener Jankowski oraz nasi zawodnicy. Zespół Gromu do końca dążył o zmianę wyniku jednakże w końcowym rozrachunku musiał pogodzić się z porażką.

Kończący rundę jesienną pojedynek z Okszą Łobodno zawodnikom Gromu zwyczajnie nie wyszedł. Porażka aż 0:4 jest najwyższą poniesioną w tej rundzie. Pierwsza część spotkania nie zapowiadała końcowej katastrofy aczkolwiek w pewnym momencie spotkania zespół gromu, w dużej mierze na własne życzenie został sprowadzony, używając terminologii bokserskiej do narożnika a przed utratą bramki uchroniły nas strzały w słupki zawodników Okszy.

Na początku spotkania strzał Szymona Jóźwiaka, co by nie pisać, zbyt lekki, zmierzający we właściwym kierunku udaną interwencją storpedował jeden z obrońców Okszy. Wynik spotkania w 62 minucie spotkania otworzył Sebastian Turek, który kilka sekund wcześniej zameldował się na boisku. Kilkanaście sekund później było już „po ptokach”. Dynamiczne wejście Tomasza Turka i podwyższenie prowadzenia. W 80 minucie sędzia zawodów uznał, że interwencja Piotra Kotta była niewłaściwa i przyznał rzut karny dla gości, który został wykorzystany przez najskuteczniejszego zawodnika tej rundy na boiskach Klasy A, grupa I, Tomasza Turka. W 86 minucie Tymoteusz Tekieli w polu karnym niefortunnie zaczepił Damiana Turka i sędzia kolejny raz wskazał na wapno. Rzut karny wykonywany przez Michała Lizureja wybronił Piotr Kott ale dobitka okazała się skuteczna a piłka kolejny raz znalazła się w bramce Gromu.

Zespół Gromu czeka teraz przerwa w zajęciach. Mamy nadzieję, że duża część zawodników wyleczy kontuzje i wróci silniejsza do zajęć przygotowawczych. Dziękujemy naszemu zespołowi za dostarczone emocje i reprezentowanie klubu.

Wkrótce dalsze podsumowanie rundy w wykonaniu naszego zespołu.


‹ Poprzednia Następna ›
Komentarze
23:39:50 14.11.2022 Autor: Wojtika
Spotkanie KS Panki z Wartą Kamieńskie Młyny będzie ostatnim w którym zespół z Panek poprowadzi Adrian Pasieka, który po spotkaniu z Lotnikiem Kościelec zapowiedział rezygnację z prowadzenia zespołu.
19:44:35 15.11.2022 Autor: ~Wojtika
Sprawą zajść, które miały miejsce 11 listopada po spotkaniu Czarni Starcza - Znicz Kłobuck zajmować się będzie Komisja Dyscypliny Śląskiego Związku Piłki Nożnej.
Przypomnijmy, że grupa kibiców Czarnych niezadowolona z wydarzeń boiskowych, które miały miejsce w doliczonym czasie gry kiedy to Znicz zdobył zwycięską bramkę swoją złość skupiła na trójce sędziowskiej. Ta mimo asysty policji nie mogła opuścić obiektu. Dopiero wezwane posiłki policyjne doprowadziły do opuszczenia obiektu przez sędziów aczkolwiek wcześniej stwierdzono przebite opony w samochodzie jednego z sędziów a dodatkowo zapalono znicz na pojeździe. Ostatecznie sędziowie obiekt w Starczy opuścili około 16.00 a przypomnijmy, że zawody rozpoczęły się o godz. 11.00
19:20:25 22.11.2022 Autor: ~Wojtika
Dość nieoczekiwanie z zespołem Olimpii Huta Stara rozstał się trener, Kamil Suliński. Trwają rozmowy z kandydatami na trenera seniorskiej ekipy z Huty Starej B.
19:24:53 22.11.2022 Autor: ~Wojtika
Zakończenie ligowych zmagań nie oznacza zawieszenia korków na kołku. W ostatnim czasie rozegrano sparingi:
Pogoń Kamyk - Junior Szarlejka 4:3
Błękitni Libidza - Iskra Mokrzesz 3:3
Pogoń Blachownia - Iskra Mokrzesz 7:0
Naprzód Ostrowy - Iskra Mokrzesz 1:4
Iskra Mokrzesz - Białą Gwiazda Krasice 3:2
Orkan Rzerzęczyce - Iskra Mokrzesz 0:6
20:32:54 27.11.2022 Autor: ~Wojtika
W rozegranych spotkaniach sparingowych:
26.11. Pogoń Kamyk - Olimpia Huta Stara 7:3
27.11 Olimpia Huta Stara - Iskra Mokrzesz 4:1
18:53:25 28.11.2022 Autor: ~Wojtika
Marcin Zalewski (Amator Golce) bliski jest objęcia sterów zespołu KS Panki.
Tymczasem dużym wzięciem cieszy się napastnik KS Panki, Tomasz Pasieka, którego w swoich zespołach widziałby Znicz Kłobuck czy Victoria Częstochowa.
18:15:21 01.12.2022 Autor: ~Wojtika
Tomasz Czok najprawdopodobniej zostanie trenerem Amatora Golce dość niespodziewanie rezygnując z pracy w Pogoni 1947 Kłomnice. Tymczasem zespół z Kłomnic miałby objąć Miłosz Bielecki, który jesienią prowadził Błękitnych Libidza.
Dodaj komentarz