Remis z Ajaksem Częstochowa
autor: polemistes | data: 2022-10-16 08:58:49

Remisem 1:1 (0:1) zakończyło się wczorajsze spotkanie, w którym nasz zespół podejmował Ajaks Częstochowa. Bramkę na wagę jednego punkty zdobył w 90 minucie meczu Przemysław Lis.

Ajaks Częstochowa nie należy do najwygodniejszych rywali zespołu z Miedźna. Na siedem dotychczas rozegranych spotkań zespół Gromu wygrał jedno i sześciokrotnie przegrał.

Zespół Gromu chociaż rozpoczał spotkanie z animuszem i optyczną przewagą to jednak nie potrafił sforsować szczelnej obrony Ajaksu. Zespół gości natomiast nastawił się na grę z kontry ale bramkę zdobył wykorzystując błąd Pawłą Gali przy wyprowadzeniu piłki, którą przejął Cezary Klemczyk i celnym strzałem posłał piłkę do bramki. Zespół Gromu w pierwszej części spotkania najdogodniejszą akcję stworzył sobie po wrzutce Tomasza Żurka i strzale głową Szymona Jóźwiaka w słupek.

W drugiej części spotkania przewaga Gromu wzrosła ale nie przekładało się to na bramki. Strzał Kryspina Malinowskiego minimalnie był chybiony, kolejny strzał Konrada Szwarca obronił robinsonadą Łukasz Eljasiński. Gospodarze parli jednak do zdobycia bramki a ta padła w 90 minucie gry. Szymon Jóżwiak strzelił z 16 metrów, bramkarz Ajaksu, tym razem mocny strzał wybronił przed siebie a dobitka Przemysława Lisa osiągnęła wymarzony cel. Doliczony czas gry nie przyniósł zmiany rezultatu.

Relacja spotkania

herb Grom Miedźno